Sharm El-Sheik i Egypt er en perfekt charterdestinasjon for tennisinteresserte. Foto: Pickalbatros.

Charter & Tennis: Reiseselskap tilbyr tennis, padel og golf til solhungrige nordmenn

av | 8 april, 2025 - 20:04 | Aktuelt, Internasjonalt, Norsk

Syden kan være mer enn solseng og tre buffeter til dagen - ved Amisol sine resorter kan du bruke ferien til å spille tennis.

Sharm El-Sheikh, badebyen på tuppen av Sinai-halvøya ved Rødehavet, er ingen fremmed destinasjon for tennisinteresserte nordmenn.

Starter karrieren i Sharm

Den egyptiske resort-byen er en internasjonal grasrot-hub for unge som vil ta steget fra amatør til profesjonell. I Sharm El-Sheikh arrangeres det nemlig ITF turneringer, tidligere Futures turneringer, hver uke, året rundt, non-stop.

Her, i Soho Square, i det mest travle området i byen, har flere nordmenn tatt sine aller første ITF-ranking poeng – og senere ATP/WTA poeng.

City of Peace

Noe av forutsetningen for at Sharm El-Sheikh kan være en tennis-hub, er at byen er moderne utviklet som en internasjonal resort-by med all nødvendig infrastruktur, en jobb som Israel påstartet tilbake på 70-tallet.

Byen har fått kallenavnet City of Peace etter å ha vært vertskap for flere fredskonferanser opp gjennom årene.

Fin mulighet til å kombinere charter med tennis

Det norske reiseselskapet Amisol har direkte avgang til Sharm El-Sheikh fra Oslo hver lørdag kl 09:15 – og vipps! – 5 og en halv time senere er man på plass i Syden.

Vi sjekket ut resorten Pickalbatros Luxury Suites ettersom de lokket med tennisbaner, padel og fem Greenfees til byens eneste PGA-sertifiserte 18-hulls golfbane, som ligger noen hundre meter gåavstand fra resorten.

Bassengområdet i Pickalbatros Luxury Suites. Villaene er fordelt innad i en hexagon – på gateplan med behagelige golf-carts som tar deg kjapt hvor du vil inne i resorten. Foto: Pickalbatros.

Ja, Amisol lot Tennis Norge teste ut plassen, men dette stedet og tilbudet gir vi dobbel-tommel opp. Bare sjekk ut tilbudet man får på Amisol nå (08.04)

  • 8995,- pr person inkl fly, 7 dager ved fem stjerners resorten Pickalbatros Luxury Suites
  • All inclusive (4 restauranter og 5 barer)
  • 5 Greenfees
  • Romslige rom

Det er as ‘good as it gets’ prismessig. Tre av restaurantene er a la carte; tyrkisk, italiensk og asiatisk. I tillegg har man alltid buffet-restauranten å falle tilbake på. Man må booke padel/tennis/golf gjennom resepsjonen. Utstyr kan leies.

Pakketurer for tennis

Amisol kan tilby norske tennisklubber spesialtilpassede opphold.

Les mer om Amisol sine tennisreiser HER

Alt er stort sett hardcourt i Sharm. Dette er hotellets egne baner.

Golfbanen i tilknytning til resorten er den eneste 18-hulls PGA sertifiserte golfbane i Sharm El-Sheikh.

Uansett hvor du bor, er det gåavstand til tennis/padel/golf ved Pickalbatros.

Padel har eksplodert i popularitet de siste årene.

Foto: Privat/Pickalbatros/Wikipedia.

Dette er en redaksjonell omtale av reiseselskapet Amisol tennis/padel/golf muligheter i Sharm El-Sheikh. Tennis Norge ble invitert til Sinai for å teste tennisbanene og belyse muligheten til å kombinere sydenferie med tennis/padel/golf.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv