Carina Syrtveit og Simen Sunde Bratholm gikk til topps i seniorklassen. Foto: Norges Tennisforbund.

Carina Syrtveit og Simen Sunde Bratholm er Norgesmestre 2023

av | 1 juli, 2023 - 18:39 | Norsk

NM i Frognerparken er over - se listen over vinnerne i de ulike klassene.

I herre-finalen i senior-klassen slo Heming-spilleren Simen Sunde Bratholm 16 åringen Nicolai Budkov Kjær med settsiffer 6-3, 6-3.

Kjær, som reiser direkte fra Frognerparken til London for å spille Wimbledon Junior slo Viktor Durasovic i en spennende semifinale, men klarte altså ikke å overliste NM grossisten Simen Sunde Bratholm.

I kvinneklassen var det Carina Syrtveit, også hun fra Heming IL, som slo Holmenkollens Emily Nell Sartz-Lunde 7-6, 1-6, 6-2. Syrtveit vant også alle tre klassene i U19-mesterskapet sist uke.

Norges supertalent Nicolai Budkov Kjær slo Viktor Durasovic i semifinalen, men ble fornektet kongepokalen av veteranen Simen Sunde Bratholm. Foto: Norges Tennisforbund.

Under finner du alle vinnere og prisvinnere som ble kåret i løpet av de drøye to ukene med verdens beste idrett i Frognerparken.

Viking fair play pris (2500kr):
U14: Frida Sandberg Molden og Djordje Stojiljkovic
U16: Nora Rivelsrud Juul Møller og Johan Oscar Lien
U19: Matylda Burylo og Kristoffer Dalbak

Selvaag-stipendet (7500kr) til den spilleren som imponerte mest i seniorklassen:

Carina Syrtveit og Nicolai Kjær

Senior damer singel
Vinner: Carina Syrtveit, Heming IL
Runner up: Emily Nell Sartz-Lunde, Holmenkollen TK
Tredjeplass: Cecilie Johannessen Mæland, Stavanger TK og Mille Hågensen, Golia TK

Senior menn singel
Vinner: Simen Sunde Bratholm, Heming IL
Runner up: Nicolai Budkov Kjær, Bygdø TK
Tredjeplass: Victor Durasovic, Nordstand TK og Casper Christensen, OTK

Senior damer double
Vinner: Jenny Maria Gjøs, OTK/Mille Hågensen, Golia TK
Runner up: Josefine Falster, Stabekk TK/Carina Syrtveit, Heming IL
Tredjeplass: Filippa Vale Frogner, Nordstrand TK/Sima Iris Jourabchi Hereén, Stabekk TK og Maren Milla Tobiasson Reinemo, Nordstand TK/Nicoline Sartz-Lunde, Holmenkollen TK

Senior menn double
Vinner: Hermann Hagen Høyeraal, Ullern TK/Markus Sørensen, Heming IL
Runner up: Simen Sunde Bratholm, Heming IL/Mikkel Sontum Baumann, Holmenkollen IL
Tredjeplass: Max Ulv Bakken, Heming IL/Christian August Foss, Heming IL og Albert Porsmyr Hansen, Ullern TK/Edvard Porsmyr Hansen, Ullern TK

Senior mix double
Vinner: Emma Cecilie Sørensen, Heming IL/Christian August Foss, Heming IL
Runner up: Astrid Elisabeth Sunde, Heming IL/Simen Sunde Bratholm, Heming IL
Tredjeplass: Julie Holte, Heming IL/Jacob Andreas Borch-Nielsen, Heming IL og Filippa Vale Frogner, Nordstand TK/Jon William Karlstad, Nordstrand TK

U19 jenter singel
Vinner: Carina Syrtveit, Heming IL
Runner up: Matylda Burylo, Asker TK
Tredjeplass: Emilia Korseth, Ullern TK og Cecilie Johannessen Mæland, Stavanger TK

U19 gutter singel
Vinner: Henrik Villanger, Ullern TK
Runner up: Andreas Ursin Nygaard, BSTK
Tredjeplass: Kristoffer Dalbak, Heming IL og Sturle Hoff Skigelstrand, Stavanger TK

U19 jenter double
Vinner: Matylda Burylo, Asker TK/Carina Syrtveit, Heming IL
Runner up: Marie Egeland Henriksen, Heming IL/Julie Holte, Heming IL
Tredjeplass: Kajsa Helgesen, Stavanger TK/Cecilie Johannessen Mæland, Stavanger TK og Pia Christiansen Stub Aune, Vestre Stabekk TK/Lea Nurija Koljenovic, Snarøya TK

U19 gutter double
Vinner: Kristoffer Dalbak, Heming IL/Sturle Hoff Skigelstrand, Stavanger TK
Runner up: Ole Nicolai Kahrs, Holmenkollen TK/Filip Glov Møller, Heming IL
Tredjeplass: Fredrik Mossige Foss, Ullern TK/Henrik Heiberg Mahle, Stabekk IL og Mikkel Hammersmark Gjervan, Nesodden TK/Niklas Skogeng, Sandefjord TK

U19 mixed double
Vinner:Carina Syrtveit, Heming IL/Andreas Ursin Nygaard, BSTK
Runner up: Josefine Falster, Stabekk TK/Filip Glov Møller, Heming IL
Tredjeplass: Marie Egeland Henriksen, Heming IL/Julian Brager-Carlsen, Snarøya TK og Helle Holter Anthonisen, Asker TK/Oskar Johan Hov, Asker TK

U16 jenter singel
Vinner: Margareth Keref, Moss TK
Runner up: Kaia Celin Bostrøm Jørgensen, Heming IL
Tredjeplass: Elisabeth Texnæs Braathen, Holmenkollen TK og Sara Emilie Tefre Rydholt, Heming IL

U16 gutter singel
Vinner: Ludwig Hermann, Nesøya IL
Runner up: Sander Juuhl-Sivertensen, Snarøya TK
Tredjeplass: Sebastian Eie, Snarøya TK og Johan Oscar Lien, Snarøya TK

U16 jenter double
Vinner: Kaia Celin Bostrøm Jørgensen, Heming IL/Iben Bauer Storkaas, Holmen TK
Runner up: Erika Abraham-Nilsen, Paradis TK/Mathea Henriksen, Halden TK
Tredjeplass: Helena Eikeland-Wolff, Stabekk TK/Linéa Louise Lyngsgård-Broddfelt, Paradis TK og Sara Emilie Tefre Rydholt, Heming IL/Luna Katarina Vukov, Moss TK

U16 gutter double
Vinner: Sebastian Eie, Snarøya TK/Ludwig Hermann, Nesøya IL
Runner up: Sander Juuhl-Sivertensen, Snarøya TK/Johan Oscar Lien, Snarøya TK
Tredjeplass: Christopher Bu Mørland, Heming IL/Even Sanne Solheim, Heming IL og Johan Otto Christensen- Scheel, Stabekk TK/Maximillian Sartz-Lunde, Holmenkollen TK

U16 mix double
Vinner: Erika Abraham-Nilsen, Paradis TK/Sander Juuhl-Sivertensen, Snarøya TK
Runner up: Helena Eikeland-Wolff, Stabekk TK/Mats Rygg Hannestad, Nordberg TK
Tredjeplass: Filippa Størmer-Nilsen, Heming IL/Jarle Rosskamp, Moss TK og Fredrikke Trollsås, Stabekk TK/Fredric Gustav Borch-Nielsen, Heming IL

U14 jenter singel
Vinner: Margrethe Berg, OTK
Runner up: Gabriella Emma Eie, Snarøya TK
Tredjeplass: Celine Juuhl-Sivertsen, Snarøya TK/Marthine Charlotte Bu Mørland, Heming IL

U14 gutter singel
Vinner: Paul Hjorteland, Holmenkollen TK
Runner up: Jonathan Eie, Snarøya TK
Tredjeplass: Nicolai Tefre Rydholt, Nordstrand TK og Johan Smith Kvalvaag, Holmenkollen TK

U14 jenter double
Vinner: Celine Juuhl-Sivertsen, Snarøya TK/Marthine Charlotte Bu Mørland, Heming IL
Runner up: Celine Egeland Henriksen, Heming IL/Caroline Holtan Solvang, Ullern TK
Tredjeplass: Nicoline De Vibe Malling, Heming IL/Celia Steen Trøan, Heming IL og Gabriella Emma Eie, Snarøya TK/Lily Mari Birkevold, Nordstrand TK

U14 gutter double
Vinner: Jonathan Eie, Snarøya TK/Hugo Erik Gunnar Larsén, Holmen TK
Runner up: Noah Hjorteland, OTK/Paul Hjorteland, Holmenkollen TK
Tredjeplass: Benjamin Herbert Kamps, Stavanger TK/Leonard Peter Lundetræ, Stavanger TK og Daniel Brønner Lesoil, Snarøya TK/Mattis Thorsnes, Snarøya TK

U14 mixed double
Vinner: Gabriella Emma Eie, Snarøya TH/Jonathan Eie, Snarøya TK
Runner up: Marthine Charlotte Bu Mørland, Heming IL/Paul Hjorteland, Holmenkollen TK
Tredjeplass:Margrethe Berg, OTK/Nicolai Tefre Rydholt, Nordstrand TK og Celia Steen Trøan, Heming IL/Niels Garup Møller, Ullern TK

Rullestol åpen klasse singel
Vinner: Tim Marius Berg, Oslo Rullestol TK
Runner up: Lars Otterholt Veen, Lillehammer Lawn TK
Tredjeplass: Kristian Bencic, Oslo Rullestol TK

Rullestol åpen klasse double
Vinner: Kristian Bencic, Oslo Rullestol TK/Tim Marius Berg, Oslo Rullestol TK
Runner up: Daniel Sonesson, Oslo Rullestol TK/Lars Otterholt Veen, Lillehammer Lawn TK

Kilder: Norges Tennisforbund 1 og 2

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Helgø i fyr og flamme

Helgø i fyr og flamme

Malene Helgø vant sin tredje strake turnering – har vunnet de siste 17 kampene på ITF touren.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv