Ulrikke Eikeri – Monica Niculescu: 0-2 (3-6,
Etter å tatt sjansen og reist til Wimbledon som fjerdemann på ventelisten for kvalifisering-spill, ble Ulrikke Eikeri belønnet med en inngangsbillett på mandag kveld, og tirsdag kveld møtte hun rumenske Monica Niculescu (WTA 193) i runde en.
Brytekamp
Kampen bestod av to sett og ni serve-brudd på 94 minutter.
Eikeri fikk sjansen til å bryte allerede i åpnings-gamet, men rumeneren avverget tre break-baller, vant gamet og kvitterte tilbake med å bryte Eikeri i neste.
Den rumenske kvinnen brøt en gang til og gikk opp til 5-1, før Eikeri fikk tatt ett stikk tilbake, men kunne ikke forhindre at settet gikk til Niculescuu. 0-1.
Det andre settet startet og sluttet med andre Eikeri fikk serven sitt brutt. Innimellom var det to brudd i hver retning. Enden på det mattestykket er 6-3 i disfavør Eikeri som ble slått 3-6, 3-6.
Godt betalt
Eikeri returnerer ikke tomhendt fra Wimbledon. For å tape første kval-kamp får hun ca 100.000 kroner.
Norges beste kvinnelige tennis-spiller har hatt noen suksessfulle siste måneder med bl.a tre ITF titler og landslags-avansement etter en uke uten å tape et sett i Litauen.