Håseth klar for første runde i seniorturnering

av | 1 oktober, 2018 - 17:20 | Norsk

For andre uke på rad lyktes Lilly Elida Håseth med å kvalifisere seg for hovedturneringen i en internasjonal seniorturnering.

I forrige uke klarte Håseth det samme, men da tapte hun i første runde. Nå får Nordstrand-spilleren en ny mulighet i en 15.000-dollarsturnering i Tyrkia.

Mandag vant nemlig 16-åringen 6-1, 6-0 over den urangerte 16-åringen Daria Bondarenko i kvalifiseringsfinalen. Dermed er hun for andre strake uke klar for hovedturneringen i tyrkiske Antalya.

Allerede tirsdag venter første runde. Da er det tyrkiske wildcardet Doga Turkmen motstander. 15-åringen er urangert på WTA-rankingen, men er nummer 679 på juniorrankingen.

Relaterte artikler

Julemagasinet er ute

Julemagasinet er ute

Les mer om Casper Ruud, SuperNico, det kommende United Cup + mye mer i den nye utgaven av Magasinet Tennis Norge.

Relaterte artikler

Julemagasinet er ute

Julemagasinet er ute

Les mer om Casper Ruud, SuperNico, det kommende United Cup + mye mer i den nye utgaven av Magasinet Tennis Norge.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv