Ruud spiller ATP 250-turnering i Auckland – Australian Open kan ryke

av | 4 januar, 2018 - 19:32 | Casper Ruud

Casper Ruud spiller i helgen en tøff kvalifisering på New Zealand etter tapet i kvartfinalen av ATP Challenger-turneringen på Ny-Caledonia.

Casper Ruud spiller i helgen en tøff kvalifisering på New Zealand etter tapet i kvartfinalen av ATP Challenger-turneringen på Ny-Caledonia.

Om nordmannen kvalifiserer seg for hovedrunden og vinner første runde i ATP 250-turneringen i Auckland, betyr det at Ruud prioriterer bort Australian Open.

– Hvis Casper klarer å kvalifisere seg og vinner første runde, ryker Australian Open, sier manager Venke Aure til Tennis-Norge.

Ruud, samt trener og pappa Christian Ruud er allerede på vei til New Zealand. Der venter en knalltøff kvalifisering. Seks spillere er rangert topp 100 på ATP-rankingen, med Guido Pella, nummer 64 i verden, som førsteseedet i kvalifiseringen. Også Radu Albot, Lukas Lacko, Blaz Kavcic, Tennys Sandgren og Taro Daniel er topp 100 og spiller kvalifiseringen.

– Casper trenger kamper, så det blir sånn nå. Kvalifiseringen i Auckland er steintøff, sier Aure.

Kvalifiseringen i Auckland starter lørdag, mens kvalifiseringen til Australian Open begynner onsdag 10. januar.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Skrekkåpningen glemt – Ruud herjet i Paris

Skrekkåpningen glemt – Ruud herjet i Paris

Det så mørkt ut under den fysiske kollapsen i første runde, men i kveld var Casper Ruud knapt til å kjenne igjen. Nordmannen reiste seg mesterlig og knuste motstanderen på grusen.

Overlevde dødens hete

Overlevde dødens hete

Et fysisk og psykisk råskinn – Casper Ruud kom seirende ut i møte med de sterkeste kreftene han noensinne har møtt på tennisbanen.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Siste innlegg

Arkiv