Ulrikke Eikeri deltok i den første WTA-turneringen siden mars. Foto: WTA/Facebook.

Tapte kvartfinalen i Palermo

av | 5 august, 2020 - 20:55 | Aktuelt, Norsk, Ulrikke Eikeri

Sammen med sin franske makker tapte Ulrikke Eikeri kvartfinalen i double av WTA Palermo Ladies Open.

Ulrikke Eikeri/Elixane Lechemia – Bibiane Schoofs/Rosalie Van der Hoek: 0-2 (4-6, 3-6)

Onsdagens motstandere i kvartfinalen på Sicilia var det fjerde seedete makkerparet Bibiane Schoofs (WTA Double 94) og Rosalie Van der Hoek (WTA Double 121).

Kampen startet tøft for det norsk-franske makkerparet som ble brutt to ganger tidlig og lå under 1-4 før de fikk skjerpet seg og dobbel-brøt tilbake til 4-4.

Desverre mistet de serven på stillingen 4-4 og Schoofs/Van der Hoek kunne serve inn det første settet 6-4.

I det andre settet var det Eikeri/Lechemia som tok iniativet med et tidlig brudd, men motstanderne nøytraliserte ledelsen umiddelbart. Etter noen jevne games ble Eikeri/Lechemia brutt på ny til 3-4.

Med et sett og et brudd bak hadde det norsk-franske makkerparet liten tid på å få snudd kampen. De litt høyere rangerte motstanderne var derimot gjerrige på sine poeng og holdt på sine serve-games.

På 3-5 sviktet serven til Elixane Lechemia og motstanderne fikk avsluttet kampen fra retur-spill.

Bibiane Schoofs og Rosalie Van der Hoek vant til slutt kampen 6-4, 6-3.

Praha neste

2020-sesongen er bare en uke gammel for Ulrikke Eikeri som var skadet på starten av året.

Fra Sicilia går turen direkte til Praha der hun sammen med Elixane Lechemia skal spille Prague Open som starter førstkommende mandag 10.august.

På samme måte som i Palermo er Eikeri med sin singel-ranking på 249 satt på ventelisten til singel-spill.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Videre i Melbourne

Videre i Melbourne

Ulrikke Eikeri og hennes japanske makker slo favorittene i første runde av Australian Open.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Siste innlegg

Arkiv