Tyrkia: Melanie Stokke videre – Leyton Rivera ute

av | 19 februar, 2020 - 16:36 | Leyton Rivera, Melanie Stokke

Begge spillerne i aksjon i den tyrkiske feriebyen Antalya denne uken.

ITF arrangerer denne uken to $15.000-turneringer i charter-destinasjonen Antalya – en for kvinner og en for herrer.

Melanie Stokke (WTA 454) har allerede vært på plass i badebyen en stund og fikk sin 2020-debut i forrige uke da hun ble slått ut i første runde av en annen ITF $15.000-turnering i samme by.

Denne uken er hun tilbake som andre seed. På onsdag spilte hun sin første kamp og vant 2-1 over tyrkiske Zeynep Sonmez (WTA 651) med sifrene 6-1, 3-6, 6-4.

I neste runde venter Liubov Kostenko (WTA 1144) fra Ukraina.

En annen spiller som har tatt turen til den tyrkiske rivieraen er Leyton Rivera. Nordmannen ble proff ved nyttår, representerer Paradis Tennisklubb i Bergen og har treningsbase i Slovakia.

Rivera som forelpig ikke har en ITF eller ATP-ranking ankom Antalya denne uken som wildcard og møtte sjette seedete Marko Miladinovic (ATP 456) i første runde. Serberen vant kampen 2-0 med sifrene 6-3, 6-2.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Nordmenn i utlandet Uke 7

Nordmenn i utlandet Uke 7

Verken Viktor Durasovic eller Leyton Rivera klarte å kvalifisere seg inn i turneringer denne uken.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Siste innlegg

Arkiv