Melanie Stokke med sterk seier i Tyskland

av | 24 juli, 2019 - 18:01 | Melanie Stokke, Norsk

Melanie Stokke tok en av sine sterkeste seire på en god stund.

Nordstrand-jenta spiller en 25.000-dollarsturnering i Horb. Mandag og tirsdag vant hun to kamper i kvalifiseringen. Onsdag var det duket for første runde.

Motstander i oppgjøret var femteseedede Gaia Sanesi. Den italienske jenta er nummer 349 på WTA-rankingen. Stokke fortsatte å vise god form i onsdagens kamp og vant 6-3, 6-4 i Tyskland.

Dermed er hun klar for andre runde i turneringen og møter Nathaly Kurata, nummer 528 på WTA-rankingen. Tennisspilleren fra Brasil var i juni i finalen i en 25.000-dollarsturnering i Klosters, men tapte. Denne og en annen gang er de eneste turneringene hun har vunnet mer enn en kamp på rad.

Relaterte artikler

Norges ukjente ATP trener

Norges ukjente ATP trener

Han driver et tennisakademi i Spania og er reisende trener på ATP touren til nummer 48 i verden Roman Safiullin.

Relaterte artikler

Videre i US Open

Videre i US Open

17 år gamle Nicolai Budkov Kjær vant første runde i Junior-grenen av årets siste Grand Slam.

Norges ukjente ATP trener

Norges ukjente ATP trener

Han driver et tennisakademi i Spania og er reisende trener på ATP touren til nummer 48 i verden Roman Safiullin.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Siste innlegg

Arkiv