Reprise av Australian Open-finalen i Wimbledon

av | 7 juli, 2016 - 18:13 | Grand Slam, Internasjonalt, Wimbledon

Serena Williams er ute etter revansj i Wimbledon-finalen mot Angelique Kerber. Tyskeren hindret verdenseneren seier i Australian Open tidligere i år.

Serena Williams er ute etter revansj i Wimbledon-finalen mot Angelique Kerber. Tyskeren hindret verdenseneren seier i Australian Open tidligere i år.
Begge spillerne vant sine semifinaler relativt greit torsdag. Kerber hindret en finale mellom Williams-søstrene. Hun slo Venus Williams 6-4, 6-4. Tyskeren må virkelig begynne å regnes med i Grand Slam-turneringene med to finaler på de tre siste mulighetene.
-Det er fantastisk. Det er alltid tøft å møte Venus. Jeg er veldig fornøyd med denne kampen, og gleder meg til å spille finalen, sa Kerber.
Serena Williams hadde en enda enklere oppgave. Hun knuste russiske Elena Vesnina 6-2, 6-0. 34-åringen er på jakt etter sin sjuende Grand Slam-tittel, og sin første seier i Grand Slam-turneringene siden US Open.
-Jeg er veldig glad. Jeg var virkelig fokusert. Vi har hatt tøffe kamper før, og jeg visste at hun ville utfordre meg på dette dekket, sa Williams etter kampen.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv