De norske aldersbestemte landslagene får et svært nyttig tilskudd de kommende årene.
Svensk-norske Leyton Rivera har bodd i Bergen og Norge i lang tid. Sammen med broren Claudio og faren Antonio Rivera er trioen allerede viktige tilskudd i norsk tennis. Antonio er hovedtrener i Paradis Tennisklubb i Bergen, mens Claudio er vanlig trener.
Leyton er på sin side et lovende tennistalent. 16-åringen er nummer 420 på juniorrankingen og tok seg denne uken til semifinale i grade 4-turneringen i Oslo. Han gikk også til topps i double. Nå ønsker den lovende unggutten å bli norsk.
– Han søkte om statsborgerskap i desember ,og han mottar det når som helst, sier sportssjef i Norges Tennisforbund, Øivind Sørvald, noe Rivera selv bekrefter:
– Ja, det blir spill under det norske flagget, sier Rivera til Tennis-Norge.
Rivera satser hardt på å bli en god tennisspiller. Allerede som 13-åring tok foreldrene unggutten ut av ordinær norsk skolegang og undervises gjennom nett fra Sverige.