Frankrike vant Hopman Cup

av | 7 januar, 2017 - 15:20 | Internasjonalt

Richard Gasquet og Kristina Mladenovic slo Jack Sock og CoCo Vandeweghe i finalen av Hopman Cup.

Richard Gasquet og Kristina Mladenovic slo Jack Sock og CoCo Vandeweghe i finalen av Hopman Cup.
Frankrike viste seg å være det sterkeste laget i Hopman Cup etter å ha gått gjennom hele turneringen uten å tape. I gruppespillet ble Tyskland, Storbritannia og Sveits slått. Lørdag kunne bare USA hindre det franske laget å gå helt til topps.
Det hele begynte bra for Frankrike. Gasquet og Sock er til vanlig gode venner, men franskmannen har slitt med å slå amerikaneren i kamp. Lørdag lyktes han og slo Sock i en jevn kamp 6-3, 5-7, 7-6 (8-6).
-Det var veldig vanskelig. Jeg kjenner ham veldig godt, han er en god venn av meg. Men på banen teller ikke det. Vi må kjempe mot hverandre for å vinne. Denne gangen vant jeg, forrige gang vant han, slik er sporten, sier Gasquet.
Dermed kunne Mladenovic avgjøre kampen i Frankrikes favør, men i motsetning til i fredagens gruppefinale, ble det tap i singlekampen. Vandeweghe vant 6-4, 7-5, og det var duket for en siste mixed double-kamp.
Med doublespesialisten Mladenovic på det franske laget fikk USA det tøft i den avgjørende kampen. Frankrike vant 4-1, 4-3, og franskmennene tok sin andre tittel i Hopman Cup. Den forrige kom i 2014 med Jo-Wilfried Tsonga og Alize Cornet.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Wimbledon 2025

Wimbledon 2025

Alcaraz øyner tittel nummer tre – Sinner går for sin første – på mandag våkner Tennisens Hellige Gral til livet.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv