Casper Ruud vs. Alexander Blockx : 0-2 (4-6, 4-6)
Det ville seg ikke for regjerende mester Casper Ruud i torsdagens kvartfinale.
21 åringen Alexander Blockx, som var Next Gen avgangselev i fjor, ble rett og slett for sterk for nordmannen.
Ruud kom ajour i det første settet etter å mistet serve, men belgieren brøt på ny for å ta det første settett 6-4.
Nordmannen fikk sine sjanser i det andre settet, men klarte ikke å utnytte mulighetene. Da han heller ikke klarte å bryte tilbake endte kampen med at Blockx til slutt servet inn settet 6-4, kampen 2-0 og en plass i semifinalen.
Alexander Blockx var en U20 Next Gen spiller ut fjoråret og har klatret til sin nåværende beste ranking som nummer 69. Han har fortsatt til gode å vinne sin første ATP tittel.
Foto: Instagram.
Knalltøff semifinale
I semifinalen møter Alexander Blockx vinneren av Alexander Zverev og Flavio Cobolli, nummer 3 og 13 i verden.
Zverev er et monster, men også 23 åringen Flavio Cobolli fra Italia er dødelig. Han har allerede plukket sesongens første tittel i Acapulco. I fjor vant han to grus-titler.
Alle øyne på Sinner
Den andre semifinalen står mellom verdensener og in-form Jannik Sinner, som er superfavoritt til tittelen – noe som i så fall vil bety at han utvider Masters-vinner rekken til fem strake.





