Juniortiden med Grand Slam deltakelse er over for Nicolai Budkov Kjær, som nå er i ferd med å jobbe seg oppover på seniorrankingen på ATP touren.
Men tenåringen har med seg noen fordeler som en pensjonert Junior-verdensener.
18 åringen fra Bygdøy har denne uken fått inngang til Luxembourg Open, en ITF $25k turnering, gjennom ordningen Junior-exemption (JE), som gir den tidligere Junior-verdenseneren wildcard inn i diverse turneringer.
Supertalentet Kjær har tatt vare på muligheten og er nå klar for finale etter han på lørdag slo turneringens første seed, Chris Rodesch, nummer 286 i verden.
I finalen møter han ingen andre enn det som i flere år var Sveriges beste herre, Mikael Ymer, som har sitt profesjonelle comeback etter han ble utestengt pga av manglende dopingtester noen år tilbake.
Ymer tok beslutningen tungt og annonserte sin avgang, men har i senere tid innrømmet han forandret mening etter noen måneder.
Nicolai Budkov Kjær startet uken som nummer 506 i verden og vil klatre videre uavhengig av finaleresultat.
Viktor Durasovic deltok også i Luxembourg som andre seed, men tapte første kamp.
Lukas Lilleengen tapte kvalifiseringsfinalen inn til Luxembourg.
