Verdensener Jannik Sinner og Frances Tiafoe spiller mandag om trofeet i Cincinnati. Foto: X/Sportskeeda.

Cincinnati-finalen klar etter ellevill søndag i Ohio

av | 19 august, 2024 - 06:43 | Internasjonalt

Det ble to spektakulære semifinaler i Cincinnati Masters på søndag.
Jannik Sinner – Alexander Zverev: 2-1 (7-6, 5-7, 7-6)
Frances Tiafoe – Holger Rune: 2-1 (4-6, 6-1, 7-6)

Søndagens semifinaler i Ohio startet noen timer forsinket pga regn, men alle som holdt ut ble belønnet med to spennende tenniskamper.

I den første slo verdensener Jannik Sinner ut Alexander Zverev etter tre timer og seks minutters spill.

I den andre fikk Holger Rune sjansen til å serve hjem finale-plassen på stillingen 5-3 i det tredje settet mot Frances Tiafoe.

Holger Rune kunne serve inn finaleplassen i Cincinnati – sviktet – fikk likevel to matchballer i neste game – sviktet igjen – og tapte kampen. Foto: X/Tennismasters.

Dansken spolerte sjansen og Tiafoe brøt tilbake blankt til 5-4. I det påfølgende game jobbet Rune seg frem til to break-baller – som nå også var matchballer, men hjemmehåpet Tiafoe avverget begge og settet gikk til tie-break etter begge spillerne holdt til 6-6.

Med små marginer tok Tiafoe vare på sin andre matchball – vant tie-breaket 7-4 og sikret seg karrierens aller første Masters-finaleplass.

Frances Tiafoe var ved starten av uken rangert nummer 27 i verden.

Jannik Sinner vs. Frances Tiafoe forventes å starte ved midnatt mandag og kan sees på TV2 Play.

Milliardærdatteren kan ta to WTA 1000 på rappen

Amerikanske Jessica Pegula (WTA 6) slo Amanda Anisimova i finalen i forrige ukes Canada Open.

Nå er milliardærdatteren også i finalen i Cincinnati hvor hun møter verdenstreer Aryna Sabalenka.

Pegula vs. Sabalenka starter kl 21 på mandag og kan sees på den web-baserte tjenesten WTA TV, som har støtte for Chromecast.

Skade-kaos for Eikeri

Norges doubles-dronning Ulrikke Eikeri har hatt noen trøblete uker i USA.

Til Tennis Norge skriver hun natt til mandag:

Det har vært litt tøffe uker da doublepartneren min Ingrid Neel ble skadet i Washington 500 og måtte trekke seg fra semifinalen vår. Hun prøver å bli klar til US Open, men jeg har måttet finne ulike partnere i Toronto, Cincinnati og Monterrey.

Det har foreløpig gitt dårlig uttelling for Eikeri. Sammen med australske Ellen Perez ble det exit i første runde i Canadian Open.

I Ohio gikk det fra vondt til verre.

I Cincinnati trakk amerikanske Ashlyn Krueger, partneren min, seg også pga skade så vi fikk ikke spilt dessverre.

Denne uken er Eikeri seedet nummer to sammen med indonesiske Aldila Sutjiadi i WTA 500 Monterrey i Mexico.

Videre opplyser Eikeri at hun selv sliter med skader uten å spesifisere mer, men håper hun kan være helt klar til US Open.

Bufferuken

Neste mandag starter US Open, årets fjerde og siste Grand Slam. Kvalifiserings-delen starter på mandag og i løpet av uken skal 128 herrer og 128 kvinner reduseres til 16 i hver klasse som kvalifiseres etter å ha vunnet tre kamper.

I tillegg spilles følgende turneringer denne uken:

  • ATP 250 Winston-Salem Open. Sebastian Baez er første seed.
  • WTA 500 Monterrey. Danielle Collins er første seed.
  • WTA 250 Tennis in the Land. Beatriz Haddad Maia er første seed.

Casper Ruud er nå rangert nummer 8 på verdensrankingen. Nordmannen har slitt med forkjølelse de siste ukene og skal delta i en show-turnering i Ultimate Tennis Showdown (UTS) uken før US Open.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Videre i Melbourne

Videre i Melbourne

Ulrikke Eikeri og hennes japanske makker slo favorittene i første runde av Australian Open.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Siste innlegg

Arkiv