Ulrikke Eikeri og belgiske Joran Vliegen er mixed doubles partnere i Paris. Foto: Discovery+.

Eikeri-seier i mixed doubles debuten

av | 26 mai, 2022 - 18:00 | French Open, Internasjonalt, Ulrikke Eikeri

Ulrikke Eikeri og hennes mannlige makker Joran Vliegen vant første runde av mixed doubles i Paris.

Ulrikke Eikeri/Joran Vliegen – Anna Danilina/Andrey Golubev: 2-1 (4-6, 6-3, 10-5)

For første gang i karrieren fikk Ulrikke Eikeri deltatt i mixed doubles grenen av en Grand Slam. Resultatet ble seier over sjette seed etter en ny snuoperasjon.

Partneren hennes i French Open er Joran Vliegen fra Belgia, ranket nummer 50 i verden i doubles. Eikeri er nummer 43.


Ulrikke Eikeri sin høye doubles-ranking har åpnet nye dører – som muligheten til å delta i mixed doubles under Grand Slams. Foto: Discovery+.

Den norsk-belgiske duoen møtte på torsdag turneringens sjette seedete makkerpar, Andrey Golubev og Anna Danilina fra Kasakhstan, i første runde.

De er rangert nummer 20 og 22 i verden i doubles.

Slo favorittene – igjen

Eikeri/Vliegen tapte det første settet 4-6 etter å ha blitt brutt en gang og spolert egne sjanser til å bryte tilbake.

I det andre settet brøt de motstanderne to ganger og kunne til slutt serve inn til 6-3.

I det avgjørende match-tiebreaket fikk Eikeri/Vliegen en kanonstart med en 6-0 ledelse før de til slutt vant 10-5.

Ingen poeng

Mixed doubles er en tennis-variant som sjelden spilles da herre og kvinne tourene vanligvis pågår ulike steder. Mixed doubles tildeler heller ikke ranking-poeng, noe som bidrar til at det ofte spilles med lave skuldre og løse smil.

I French Open spilles mixed doubles som best av tre sett, ingen fordel på 40-40 og det tredje settet er et match tie-break. Tablået består av 32 par, som betyr to runder før kvartfinalen.

Ulrikke Eikeri er nå videre til runde to i vanlig doubles og mixed doubles. Også i doubles slo hun og makkeren ut sjette seed i første runde.


Andrey Golubev og Anna Danilina fra Kasakhstan var seedet nr. 6 i mixed doubles i French Open. Foto: Discovery+.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Draper går til ASICS

Draper går til ASICS

Tennisstjernen Jack Draper er siste tilskudd av spillere som sverger til tennisskoene fra ASICS.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv