Casper Ruud – Federico Delbonis: 2-0 (6-3, 6-3)
For andre gang på to år er Casper Ruud i finalen av Argentina Open.
Finaleplassen ble sikret etter Snarøya-mannen slo argentinske Federico Delbonis (ATP 42) i semifinalen lørdag kveld.
Ruud startet kampen overlegent med et kjapt serve-brudd, men argentineren kvitterte umiddelbart med å bryte tilbake og signaliserte samtidig at Ruud ikke skulle få noe gratis.

Etter at spillet hadde jevnet seg ut, fikk Ruud inn et nytt servebrudd på tampen av det første settet før han servet det hjem 6-3.
I det andre settet satt break-ballene løst før Ruud igjen klarte å bryte motstanderen samtidig som han avverget break-baller imot.
Nordmannen var den beste spilleren utpå banen, nektet å la seg bryte og da Delbonis skulle serve på 3-5, brøt Ruud serven hans en gang til og vant kampen 2-0 med sett-sifre 6-3, 6-3.
– Jeg spilte min beste kamp så langt i turneringen, sa Ruud etter kampen.
Mot blockbuster-finale på søndag
Det var her, i Buenos Aires, Casper Ruud skrev historie da han i 2020 ble den første nordmann noensinne til å vinne en ATP tittel.
Nå har han mulighet til å vinne samme turnering på ny. I søndagens finale venter enten andre seed Diego Schwartzman eller italienske Lorenzo Sonego.
Da Ruud vant Argentina Open i 2020, unngikk han Diego Schwartzman etter at argentineren måtte trekke seg pga en skade før semifinalen. Frem til i fjor hadde Ruud tapt alle tidligere møter med Schwartzman.
Nå kan det bli en superfinale på søndag dersom Schwartzman vinner sin semifinale.
