Foto: Eurosport.

US Open: Utslått av verdens beste doubles-par

av | 5 september, 2021 - 00:14 | Internasjonalt, Ulrikke Eikeri, US Open

Ulrikke Eikeri og Elixane Lechemia røk ut i runde to.

Ulrikke Eikeri/Elixane Lechemia – Elise Mertens/Su-Wei Hsieh: 0-2 (4-6, 2-6)

Oppgaven kunne ikke ha vært vanskeligere for Ulrikke Eikeri og hennes franske makker da de lørdag møtte nummer en og to i verden i runde to av US Open; belgiske Elise Mertens (1) og taiwanske Su-Wei Hsieh (2).

I det første settet kjempet den norsk-franske duoen seg tilbake fra 2-5 til 4-5 og skapte håp, men motstanderne servet til slutt inn settet 6-4.

Det andre settet startet med et servebrudd imot og Eikeri/Lechemia klarte aldri å komme ajour igjen. Istedet ble de brutt en gang til før superfavorittene servet inn settet 6-2 og kampen 2-0.

Et hektisk døgn er dermed over for Eikeri som sammen med Lechemia kom inn i tablået som reserver på fredag, vant første runde og ble utslått av verdensmestrene på lørdag.

I tillegg til opplevelsen og erfaringen deler den norsk-franske duoen 34.000 dollar i premiepenger.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

God start i Madrid

God start i Madrid

Casper Ruud cruiset inn en enkel seier i sin første kamp i Madrid Open.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv