Doubles-dronningen: Ulrikke Eikeri vant årets tredje doubles-turnering i Slovenia på lørdag. Foto: Espen Hildrup.

Eikeri vant doubles-tittel nummer 28

av | 5 juni, 2021 - 12:33 | Norsk, Ulrikke Eikeri

Norges beste kvinne i både singles og doubles, vant sammen med sin ungarske makker ITF doubles-tittelen i Petrol Open i Slovenia.

Ulrikke Eikeri/Reka Luka Jani – Pia Lovric/Sada Nahimana: 2-1 (5-7, 6-4, 10-5)

Ulrikke Eikeri: Foto: Privat.

Tittelen i Slovenia er Eikeri sin tredje. doubles-tittel på ITF touren i år. Totalt har hun nå 28 ITF titler. I tillegg har hun vunnet 11 singel titler så langt på ITF touren.

I denne ukens turnering i Slovenia var hun sammen med ungarske Reka Luka Jani første seed i doubles-drawet – og favorittene skuffet ikke.

Totalt 16 makker-par startet turneringen i Slovenia. Som første seed slapp den norsk-ungarske duoen å spille første runde – og deres første kamp var derfor kvartfinalen.

Nordstrand-spilleren deltok også i singles i Slovenia, men tapte første runde i strake sett til franske Leolia Jeanjean.

Ulrikke Eikeri vant doubles-tittelen i Petrol Open i Otocec, Slovenia. Foto: ITF.

Relaterte artikler

Tennisspillere som går til padel

Tennisspillere som går til padel

Les hvorfor padel tiltrekker seg tidligere og nåværende tennisstjerner – fra reduserte fysiske krav til den strategiske bruken av banens vegger.

Relaterte artikler

Tennisspillere som går til padel

Tennisspillere som går til padel

Les hvorfor padel tiltrekker seg tidligere og nåværende tennisstjerner – fra reduserte fysiske krav til den strategiske bruken av banens vegger.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv