Stokke misbrukte matchball og tapte i semifinalen

av | 3 august, 2019 - 19:42 | Melanie Stokke, Norsk

Melanie Stokke gikk akkurat glipp av sin første finale på nesten to år.

Oslo-jenta har spilt glimrende i 25.000-dollarsturneringen i Bad Saulgau. Hun sto før lørdagens semifinale med seks seire etter å ha tatt seg gjennom kvalifiseringen.

I semifinalen ventet et tysk hjemmehåp, som hadde stor støtte på tribunen, sjetteseedede Katharina Gerlach, nummer 339 på verdensrankingen.

Stokke begynte kampen glimrende og vant det første settet 6-2. I det andre settet ledet Nordstrand-spilleren 5-3 og hadde matchball på 5-4, men Gerlach utlignet og vant til slutt settet 7-6 (7-2). I det tredje settet sa det stopp, og Stokke tapte 1-6.

Prestasjonen denne uken er likevel svært positiv. Stokke slet i 2018 med skader, sykdom og feiltrening. Nå viser hun endelig at hun er tilbake mot et godt nivå. 22-åringen vant høsten 2017 for første gang en 25.000-dollarsturnering.

Ulrikke Eikeri tapte for øvrig doublefinalen i en 25.000-dollarsturnering i Polen lørdag.

Relaterte artikler

Tennisspillere som går til padel

Tennisspillere som går til padel

Les hvorfor padel tiltrekker seg tidligere og nåværende tennisstjerner – fra reduserte fysiske krav til den strategiske bruken av banens vegger.

Relaterte artikler

Tennisspillere som går til padel

Tennisspillere som går til padel

Les hvorfor padel tiltrekker seg tidligere og nåværende tennisstjerner – fra reduserte fysiske krav til den strategiske bruken av banens vegger.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv