Ulrikke Eikeri fikk revansj for finaletapet

av | 19 september, 2018 - 20:46 | Norsk, Ulrikke Eikeri

Ulrikke Eikeri tok seg videre i 25.000-dollarsturneringen i Dobrich ved å slå finalemotstanderen fra lørdag.

Forrige helg spilte Eikeri finale i en 15.000-dollarsturnering i bulgarske Varna. Det endte med tap i to sett for Georgia Andreaa Cracuin, nummer 644 i verden.

Onsdag møttes duoen på nytt, denne gangen i første runde av en 25.000-dollarsturnering i Bulgaria. Eikeri slo tilbake og vant oppgjøret 7-5, 6-3.

I torsdagens andre runde venter russiske Amina Anshba, nummer 339 i verden. Den russiske 19-åringen var i 2016 nummer seks på juniorrankingen.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv