Malene Helgø tapte i single og double

av | 5 august, 2018 - 01:37 | Malene Helgø, Norsk

Malene Helgø hadde stang ut på tennisbanen lørdag i 15.000-dollarsturneringen i Finland.

Den norske 18-åringen stod med 15 seire på 16 mulige forsøk i internasjonale turneringer den siste tiden, men lørdag ble det et nytt tap.

Furuset-spilleren møtte Aleksandra Damaschin, nummer 1043 i verden. 27-åringen har vist god form den siste tiden. Det endte med et tap 3-6, 3-6 for Helgø.

Lørdag spilte Helgø også doublefinale med Astrid Wanja Brune Olsen. Også der ble det tap Polina Bakhmutkina og Elena Malgyina med 4-6, 6-1, 5-10.

Kommende uke venter NM for både Brune Olsen og Helgø.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Tre seire på tre dager

Tre seire på tre dager

Nicolai Budkov Kjær slo den brasilianske veteranen Thiago Monteiro i første runde av Swedish Open i Båstad.

Norgesmestre 2025

Norgesmestre 2025

Henrik Villanger og Matilda Barylo er singelsvinnerne i årets NM.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv