Både Melanie Stokke og Ulrikke Eikeri er klare for semfinale i to 25.000-dollarsturneringer.
Stokke spiller en 25.000-dollarsturnering i Ystad i nabolandet Sverige, mens Eikeri har dratt til Baja i Ungarn. Begge gjorde gode kamper i første og andre runde, og oppturen fortsatte torsdag.
Eikeri møtte kvalifiseringsspilleren Zoe Hines, nummer 635 i verden, i sin kvartfinale. I tredje kamp på rad vant den norske 24-åringen i to sett, denne gangen 6-3, 7-5. Dermed er Oslo-jenta klar for sin andre semifinale i år. Forrige gang gikk hun videre til finalen og vant en 25.000-dollarsturnering i USA.
20-åringen Stokke tok seg også videre i to sett. Oslo-jenta møtte tyske Vivian Heisen, nummer 462 i verden. Nordstrand-spilleren vant 7-6 (7-3), 6-4. Det er Stokkes andre semifinaleplass i år.
I semifinalen møter Stokke belgiske Ysaline Bonaventure, nummer 477 i verden, men som for under ett år siden var nummer 141 på WTA-rankingen. 22-åringen fra Belgia slo Malene Helgø i andre runde.
Eikeri møter på sin side Isabelle Wallace, nummer 383 i verden, noe som også er karrierens beste plassering. Den australske jenta har vunnet to 15.000-dollarsturneringer i år og slo ut førsteseedede Deniz Khazaniuk i kvartfinalen.

Kjær er Norges håp i Wimbledon
En kamp er vunnet, men Nicolai Budkov Kjær må vinne to til for å blir med i hovedturneringen.