Eikeri tapte for tidligere toppspiller

av | 8 juni, 2017 - 21:22 | Norsk, Ulrikke Eikeri

Ulrikke Eikeri klarte ikke å hamle opp mot den tidligere topp 40-spilleren Polona Hercog i Italia torsdag.

Ulrikke Eikeri klarte ikke å hamle opp mot den tidligere topp 40-spilleren Polona Hercog i Italia torsdag.
Den norske 24-åringen tok seg onsdag greit videre fra første runde i 60.000-dollarsturneringen i italienske Brescia.
Torsdag ventet, på papir, en tøffere utfordring for Eikeri. Oslo-jenta møtte Hercog, nummer 205 i verden, med en besteplassering på 35.-plass fra 2011 og seneste i 2015 endte hun året på 71.-plass.
Eikeri hang godt med fra start av i det første settet. Hun fikk det første bruddet og holdt følge til 3-3, men Hercog vant sett nummer en 6-3. Også det andre settet endte 6-3 for den slovenske jenta. Eikeri lyktes ikke helt på egne server torsdag. Kun et av de seks gamene hun vant var på egen serve.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv