Stokke med ny sterk seier

av | 9 mai, 2017 - 17:35 | Melanie Stokke, Norsk

Melanie Stokke tok seg videre til andre runde i 25.000-dollarsturneringen i Roma tirsdag.

Melanie Stokke tok seg videre til andre runde i 25.000-dollarsturneringen i italienske Roma tirsdag.
Den norske 20-åringen fikk det til å løsne resultatmessig i forrige uke. Da tok Stokke seg helt til semifinalen i en 25.000-dollarsturnering i Lleida.
Tirsdag var Oslo-jenta i gang med en ny 25.000-dollarsturnering. Denne gangen møtte hun Alexandra Peprer i første runde. Jenta fra Moldova er nummer 427 i verden og har sin beste plassering som nummer 407 i verden. I 2016 var 25-åringen sine tre første 10.000-dollarsturneringer i karrieren.
Mot Stokke fikk Peprer det tøft. Det åpnet jevnt i det første sett, men på 2-2 tok Stokke over og sikret seg settseier 6-2. I det andre settet ledet Nordstrand-spilleren 5-3, men det ble spenning igjen da Peprer utlignet til 5-5. Likevel stakk Stokke av med en plass i andre runde etter 7-5 i sett nummer to.
I andre runde møter Stokke kroatiske Tereza Mrdreza. 26-åringen er nummer 275 i verden og har vært nummer 150 i verden i 2015. I 2016 vant den kroatiske jenta en 10.000-dollarsturnering og en 25.000-dollarsturnering.

Relaterte artikler

Kvinnene klare for VM

Kvinnene klare for VM

Det norske landslaget i Billie Jean King Cup (BJKC) er kvalifisert til å delta i hovedturneringen – Tennis VM for kvinner.

Relaterte artikler

Kvinnene klare for VM

Kvinnene klare for VM

Det norske landslaget i Billie Jean King Cup (BJKC) er kvalifisert til å delta i hovedturneringen – Tennis VM for kvinner.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv