Ruud fikk wildcard til ATP 250-turnering

av | 1 desember, 2016 - 11:39 | Casper Ruud, Norsk

Casper Ruud går rett inn i hovedrunden i en ATP 250-turnering i Chennai i starten av januar.

Casper Ruud skal spille i India. Foto: Espen Hildrup.

Casper Ruud skal spille i India. Foto: Espen Hildrup.


Casper Ruud går rett inn i hovedrunden i en ATP 250-turnering i Chennai i starten av januar.
Den norske 17-åringen starter sesongen 2017 med første anledning og har fått en tidlig julegave. Det var på forhånd bestemt at unggutten vil reise til Chennai i India om det ble kvalifisering eller hovedrunde, men Team Casper Ruud håpte på wildcard til hovedrunde.
I slutten av november ble norgesmesteren sammen med Indias beste spiller, Saketh Myneni, tilbudt de to siste wildcardene i turneringen. Turneringens beste spiller er nummer seks i verden, Marin Cilic. Ruud skal bruke turneringen som oppkjøring til kvalifiseringen i Australian Open. Før den tid trener Snarøya-gutten med blant andre Andy Murray i Florida.


 

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Ny utgave av magasinet Tennis Norge

Ny utgave av magasinet Tennis Norge

I full fart mot Topp 100 – supertalentet Nicolai Budkov Kjær spås en stor fremtid – les mer om han og andre aktuelle saker fra tennisverdenen.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv