
Melanie Stokke er imponerte. Foto: Tobias Fröhlich.
Melanie Stokke er tilbake i Europa etter over en måned i Kina og imponerte med en overlegen seier i første runde av en 25.000-dollarsturnering i Spania.
Den norske 20-åringen har siden midten av oktober prøvd seg i Kina med varierende hell. Poengmessig var turen ikke vellykket, men Oslo-jenta fikk prøvd seg mot sterk motstand og hang til tider godt med. Stokke vant det første settet mot flere sterke spillere.
Nordstrand-spilleren spiller denne uken en 25.000-dollarsturnering i Valencia etter at hun i forrige uke røk ut i første runde i en 100.000-dollarsturnering i Kina. Stokke møtte Manca Plisak i tirsdagens første runde.
Plisak måtte gjennom kvalifisering for å nå hovedrunden og er nummer 518 i verden. I august gikk hun til topps i sin første 10.000-dollarsturnering. Stokke hadde likevel få problemer med å slå Plisak. På bare en time vant det norske talentet 6-1, 6-1.
I andre runde møter Stokke rumenske Irina Maria Bara, nummer 246 i verden. 21-åringen vant sin første 25.000-dollarsturnering i år, men i august tapte hun 1-6, 2-6 for Stokke i Bad Saulgau og har vist dårlig form den siste tiden.