
Melanie Stokke klar for andre runde i Montenegro. Foto: Tobias Frölich.
Melanie Stokke spilte en meget solid kamp i første runde av 25.000-dollarsturneringen i Podgorica.
Den norske 19-åringen fikk en heldig trekning, og møtte kvalifiseringsspilleren Anna-Giulia Remondina i første runde. Den italienske jenta er likevel rangert som nummer 594 i verden, og har massevis av rutine.
Mot Stokke hadde derimot 27-åringen lite å stille opp med. Oslo-jenta dominerte fullstendig kampen, og vant det første settet hele 6-0- I det andre settet holdt duoen følge til 2-2, før Stokke sa takk og farvel. Nordstrand-spilleren avgjorde oppgjøret med 6-2 i det andre settet.
Stokke fortsetter dermed den gode formen fra forrige uke. Da tok hun seg helt til semifinalen i en 25.000-dollarsturnering i Dobrich, men tapte for Kathinka von Deichmann.
I andre runde venter vinneren av oppgjøret mellom andreseedede Tamara Zidansek og wildcardet Ksenija Tmusic. Zidansek er rangert som nummer 208 i verden og har vunnet to 25.000-dollarsturneringer i år.