Stokke tapte kvartfinalen

av | 6 august, 2016 - 12:00 | Melanie Stokke, Norsk

Melanie Stokke spilte to gode kamper i første og andre runde av 25.000-dollarsturneringen i Bad Saulgau.

Melanie Stokke spilte to gode kamper i første og andre runde av 25.000-dollarsturneringen i Bad Saulgau.
Den norske 19-åringen har slått ut sterke spillere i Maria-Terese Torro-Flor og Irina Maria Bara tidligere i turneringen, men mot Jasmine Paolini.
Stokke fikk det tøft fra start av mot sin italienske motstander. I første settet, som ble avbrutt på 1-4 fredag, og fortsatte lørdag, tapte den norske jenta 2-6. I det andre settet ble det tap 3-6.
Neste uke skal Stokke spille 25.000-dollarsturnering i Hechingen. Oslo-jenta må i gjennom kvalifisering for å nå hovedrunden.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv