Ulrikke Eikeri klar for kvartfinale i Dobrich

av | 20 september, 2018 - 16:45 | Norsk, Ulrikke Eikeri

Ulrikke Eikeri spilte en god kamp og slo et russisk talent i andre runde av 25.000-dollarsturneringen i Dobrich.

Onsdag fikk den norske 25-åringen revansj for finaletapet lørdag for Georgia Andreaa Cracuin og slo samme spiller i første runde i Dobrich.

Allerede torsdag var Eikeri i aksjon igjen, og denne gangen ventet Amina Anshba, nummer 339 i verden. Den russiske 19-åringen var i 2016 nummer seks på juniorrankingen.

Eikeri startet oppgjøret dårlig og lå under 0-2 i det første settet, men Oslo-jenta kjempet seg tilbake og vant 6-3. Det andre settet ble jevnt, og til slutt var det Nordstrand-spilleren som trakk det lengste strået med seier 7-5.

I fredagens kvartfinale møter fjerdeseedede Eikeri sjuendeseedede Anna Bodnar. 21-åringen er nummer 325 på WTA-rankingen. Den ungarske jenta har vunnet en 15.000-dollarsturnering i år og vært i semifinalen i en 25.000-dollarsturnering.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv