På torsdag startet Cincinnati Open, også den en kombinert Masters og WTA 1000 turnering hvor de 32 seeda spillerne alle har bye og spiller først på lørdag da Runde 2 starter.
Opprinnelig var planen at Jannik Sinner, Carlitos Alcatraz og Novak Djokovic alle skulle delta, men kun den serbiske superveteranen klarte å levere på forventningene. Prioritering av helse og forberedelser til US Open er oppgitt som årsak til fraværet av De To Store.
Alexander og Felix topper
Som i Montreal er Alexander Zverev er toppseed i Cincinnati mens Felix Auger-Aliassime troner øverst på den nederste halvdel av tablået.
Felix var også andressedet på hjemmebanen i Montreal, men måtte trekk seg like før start. Turneringen ble vunnet av Ben Shelton som forsvarte tittelen fra i fjor etter han slo Brandon Nakashima i strake sett i finalen.
Amerikaneren har nå doblet antall Masters-titler i samlingen sin – og klatret samtidig til nummer seks på verdensrankingen.
Ruud: Stor sannsynlighet for ny brasiliansk hodepine
Casper Ruud er seedet nummer 11 og møter den australske kval-spilleren Christopher O’Connell (ATP 129) i sin første kamp på søndag.
I en eventuell tredje runde er sannsynligheten overhengende for at det blir et nytt møte med den brasilianske kløen Joao Fonseca, den 19 år gamle Wünderkinden som slo Ruud ut av Canada samt French Open tidligere i år.
Dersom Ruud klarer å slå Fonseca i sitt tredje forsøk, kan han møte Taylor Fritz i fjerde runde.
Nordmannen har falt til nummer 17 på verdensrankingen.





