Ruuds overmann røk ut i første runde

av | 27 juli, 2016 - 19:36 | Casper Ruud, Norsk

Daniel Altmaier, som slo Casper Ruud i finalen i Futures-turneringen i Knokke forrige uke, klarte ikke å følge opp triumfen og tapte i første runde av en ny Futures-turnering i Belgia.

Daniel Altmaier, som slo Casper Ruud i finalen i Futures-turneringen i Knokke forrige uke, klarte ikke å følge opp triumfen og tapte i første runde av en ny Futures-turnering i Belgia.
Den unge tyskeren var storfavoritt etter søndagens turneringsseier mot det belgiske wildcardet Jeroen Vanneste, som er nummer 1314 i verden, men tapte 3-6, 2-6.
Dermed er kanskje en av Casper Ruuds største konkurrenter denne uken ut av turneringen, men Maxime Chazal skiller seg kanskje ut som den største favoritten. Franskmannen er den desidert best rangerte spilleren med sin 317.-plass på ATP-rankingen, og var så sent som i mars rangert på 234.-plass. Chazal og Ruud kan ikke møtes før i en eventuell finale.
Ruud tok seg enkelt videre fra første runde tirsdag. Torsdag spiller han andre runde mot kvalifiseringsspilleren Romain Sichez, som ikke har poeng på verdensrankingen.
 

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Skrekkåpningen glemt – Ruud herjet i Paris

Skrekkåpningen glemt – Ruud herjet i Paris

Det så mørkt ut under den fysiske kollapsen i første runde, men i kveld var Casper Ruud knapt til å kjenne igjen. Nordmannen reiste seg mesterlig og knuste motstanderen på grusen.

Overlevde dødens hete

Overlevde dødens hete

Et fysisk og psykisk råskinn – Casper Ruud kom seirende ut i møte med de sterkeste kreftene han noensinne har møtt på tennisbanen.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv