Ulrikke Eikeri er nå rangert nummer 37 i verden i doubles. Foto: Norges Tennis- og Padelforbund.

Eikeri med fra start i del 2 av den nordamerikanske hardcourt sesongen

av | 21 juli, 2025 - 13:27 | Norsk

Like utenfor maktens korridorer i Washington D.C jager Ulrikke Eikeri og makker suksess denne uken.

Samtidig som Europa gjennomfører siste uke med små ATP og WTA turneringer på grus (Kitzbühel, Umag, Praha), starter del to av den Nord-amerikanske hardcourt sesongen* med oppvarmingsturneringen ATP 500 Citi Open i hovedstaden i verdens eneste (enn så lenge) supermakt.

Casper Ruud har ikke tradisjon for å delta her, men skal spille Masters turneringen Canadian Open (Toronto, starter søndag) og antas deretter å delta i Cincinnati Masters før en ukes hvile til US Open starter søndag 24. august.

*Dersom vi regner Indian Wells og Miami Open i mars som del 1.

Knalltøff start

Citi Open er en kombinert ATP/WTA 500 og kvinnene startet allerede på lørdag.

Ulrikke Eikeri deltar sammen med Eri Hozumi og møter det toppseeda paret Erin Routliffe og Asia Muhammad, henholdvis nummer fire og elleve i verden – i første runde på tirsdag.

På herresiden i singles er Taylor Fritz (ATP 4) seed 1.

På kvinnesiden er det Jessica Pegula som er nummer 1, også hun amerikaner og fjerde beste tennisspiller i verden akkurat nå.

For å se Eikeri sine kamper (og kvinnetennis generelt), må man ha abonnement på WTA TV.

Kjær og Durasovic i Finland

Viktor Durasovic (ATP 228) er seedet nummer fem i Tampere Open i Finland, en Challenger 75 på grus.

Også Nicolai Budkov Kjær deltar. 18 åringen kvalifiserte seg inn i forrige ukes ATP 250 i Båstad og vant første runde, noe som gav nok poeng til å klatre fra ca 298 til 253 på verdensrankingen.

Begge nordmennene skal i aksjon på tirsdag (med forebhold om endringer).

Det er god sjans for at kampene vises gratis på Challenger TV – se link HER

Relaterte artikler

Julemagasinet er ute

Julemagasinet er ute

Les mer om Casper Ruud, SuperNico, det kommende United Cup + mye mer i den nye utgaven av Magasinet Tennis Norge.

Relaterte artikler

Julemagasinet er ute

Julemagasinet er ute

Les mer om Casper Ruud, SuperNico, det kommende United Cup + mye mer i den nye utgaven av Magasinet Tennis Norge.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv