Casper Ruud møtte uforventet sterk motstand i semifinalen av Estoril Open. Foto: TV2 Play.

Finaleplassen røk

av | 6 april, 2024 - 21:48 | Casper Ruud, Internasjonalt

Casper Ruud tapte til Pedro Martinez i semifinalen av Estoril Open i Portugal.
Casper Ruud – Pedro Martinez: 1-2 (4-6, 6-4, 4-6)

Nordmannen var dominerende i sine første to kamper av grus-turneringen ATP 250 Estoril Open, men fikk uforventet hard motstand i semifinalen mot spanske Pedro Martinez (ATP 77).

Kampen gikk til et avgjørende tredje sett hvor nordmannen havnet under 1-5 og alt var tilsynelatende over. Snarøya-mannen blåste derimot nytt liv i kampen etter han reddet til sammen tre matchballer, tok et brudd tilbake og holdt til 4-5, men da spanjolen kunne serve inn kampen for andre gang, tok han vare på sjansen sin og slo Ruud 2-1 i sett 6-4, 4-6, 6-4.

Ruud var under pari idag, for svak serving. I tillegg spiller Martinez veldig bra! Ruud er svak når han blir stresset og prøver å gå for vinnere som ikke er der, sier tennisekspert Thor Hjertenes.

Pedro Martinez ble Casper Ruuds bane i Portugal. Foto: Shutterstock.

Dermed klarte ikke nordmannen å forsvare tittelen sin fra i fjor og finalen på søndag blir mellom Pedro Martinez og Hubert Hurkacz.

Hubert Hurkacz (ATP 10) slo Cristian Garin i den andre semifinalen i Estoril. Foto: Shutterstock.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

God start i Madrid

God start i Madrid

Casper Ruud cruiset inn en enkel seier i sin første kamp i Madrid Open.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv