Stefanos Tsitsipas – Andrey Rublev: 2-0 (6-3, 6-3)
To ganger tidligere har Stefanos Tsitsipas (ATP 5) vært i en Masters-finale og to ganger har han blitt fornektet tittelen – først av Rafael Nadal, så av Novak Djokovic.
I Monte Carlo Masters var begge veteranene utslått. Daniel Evans slo Djokovic i runde tre og Andrey Rublev snøt det norske folk for en drømme-semifinale da han slo Rafael Nadal i kvartfinalen.
Søndagens finale mellom Tsitsipas og Rublev ble dermed en kamp om karrierens første Masters for begge ex-Next Gen spillerne. Selv om Rublev var en marginal favoritt blant bookmakerne, vat det Tsitsipas som tok full kontroll på kampen fra start og slo Andrey Rublev i strake sett med settsifre
– Jeg er overveldet av følelser akkurat nå. Dette er den største uken i mitt liv, sa en følelsesladd Tsitsipas til Eurosport etter kampen.
Finalemotstander Andrey Rublev slo Casper Ruud i semifinalen på lørdag.
Ruud ute av Barcelona Open
Det gikk mot et nytt møte mellom Ruud og Rublev allerede i neste ukes Barcelona Open, men søndag ettermiddag er Ruud blitt erstattet av Adrian Mannarino på drawet.
– Casper har vondt i armen. Trenger noen dager med restitusjon og behandling, skriver Ruuds manager Venke Aure i en epost til Tennis Norge.
Australsk yndling sikter mot sin første tittel
Astra Sharma (WTA 165) ble født i Singapore, men emigrerte i 2005 sammen med sine foreldre til Australia hvor hun har blitt en populær tennisspiller, men de store resultatene har uteblitt.
På søndag har 25 åringen sjansen til å sikre seg karrierens første WTA tittel i single når hun møter Ons Jabeur (WTA 27) i finalen av MUSC Health Women’s Open, en WTA 250 på grus i Charleston, USA.
Heller ikke Sharmas motstander Ons Jabeur har en tittel fra før.
Oppdatert 19.04 00:17 – Astra Sharma slo Ons Jabeur 2-6, 7-5, 6-1 og sikret seg tittelen.

Neste ukes turneringer (19.04 – 25.04)
ATP
- Barcelona Open – ATP 500 – Grus. Casper Ruud har trukket seg fra turneringen.
- Serbia Open – ATP 250 – Grus – Beograd. Verdensener Novak Djokovic deltar.
WTA
- Porsche Tennis Grand Prix – WTA 500 – Grus – Stuttgart. Ulrikke Eikeri deltar etter å ha kvalifisert seg inn.
- TEB BNP Paribas Tennis Championship – WTA 250 – Grus – Istanbul.