Eikeri tapte tresettskamp i tiebreak

av | 11 januar, 2018 - 21:28 | Norsk, Ulrikke Eikeri

Ulrikke Eikeri startet bra, men tapte i andre runde av 25.000-dollarsturneringen på Daytona Beach.

Ulrikke Eikeri startet bra, men tapte i andre runde av 25.000-dollarsturneringen på Daytona Beach.

Den norske 25-åringen åpnet sesongen onsdag med en fin seier over Nigina Abduraimova i første runde i USA.

Torsdag ventet en ny kamp og motstander var Grace Min. 23-åringen er nummer 253 på verdensrankingen, men var nummer 97 i 2015. I 2017 gikk jenta fra USA til topps i en 60.000-dollarsturnering og har et høyt makspotensial.

Eikeri startet godt mot sin amerikanske motstander. Nordstrand-jenta snudde 3-5 til 7-5 i det første settet. I det andre settet hentet Oslo-jenta inn 4-2, men ble slått 4-6. Også i det tredje settet hentet den norske jenta inn en ledelse 4-1 til 4-4 og sikret tiebreak. Der var Min overlegen og vant 7-1.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Tittelen glapp

Tittelen glapp

Små marginer hindret Nicolai Budkov Kjær fra å vinne stor turnering.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv