Den danske 14-åringen Clara Tauson tok søndag sin aller første internasjonale seniortittel.
Tauson, som slo ut Malene Helgø i andre runde av denne ukens 15.000-dollarsturnering i Stockholm, har vist storform den siste tiden. Helgø er for øvrig den eneste spilleren som har vunnet et sett mot Tauson i denne ukens turnering.
Prestasjonene den siste tiden har skapt oppmerksomhet i hjemlandet Danmark. Flere medier har allerede dratt paralleller til Caroline Wozniacki, som nylig vant WTA-sluttspillet og har vært i verdenstoppen i flere år.
– Wozniackis talent er usedvanlig og en slik tennisstjerne får Danmark neppe igjen. Eller hva? Arvtakeren kan være 14-åringen Clara Tauson, skrev DR i forrige uke.
Uansett er det en stor prestasjon av Tauson, som er nummer 78 på juniorrankingen, å gjøre det så bra på seniornivå i ung alder.
Supertalentet kan bli å se i Norge om en ukes tid. Tauson er nemlig påmeldt til Collector Bank Norwegian Open. For øvrig blir stjerneskuddet 15 år i desember.




