Jannik Sinner vant ATP Finals for andre år på rad – uten å tape et eneste sett. Foto: TV 2 Play.

Tok siste stikk

av | 17 november, 2025 - 01:07 | Internasjonalt

Jannik Sinner vant ATP Finals.

Jannik Sinner vs. Carlos Alcaraz: 2-0 (7-6(4), 7-5)

Italieneren tok sesongens siste finale mellom seg selv og Carlos Alcaraz etter han slo spanjolen i strake sett 7-6, 7-5 i søndagens finale i Torino.

Dette var sjette finale dem imellom i 2025. Da tar vi ikke med Six Kings Slam i Saudi hvor Sinner fikk med seg tilsvarende pengepremie som i Torino.

Før start ledet Alcaraz 4-1 for året og 10-5 totalt.

Nå er stillingen 10-6 mellom De To Store.

Alcaraz er likevel nummer 1

De to har i tillegg delt de siste åtte Grand Slams mellom seg, men møttes for første gang i en GS finale i år – i det som ble en moderne klassiker i French Open hvor Gladiator Alcaraz kom seirende ut etter en 5-setter som inkluderte tre tie-breaks og ble den lengste finale i French Open historie.

Søndagens triumf i Torino var Sinners sjette ATP tittel i 2025, og som fra før inkluderte Australian Open, Wimbledon og Paris Masters.

Sinner mottar 1500 poeng og 50 millioner kroner for tittelen i Torino, men forblir på andreplass på verdensrankingen bak Alcaraz som på fredag offisielt ble Year-end-number 1.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Ørkenfesten har startet

Ørkenfesten har startet

Indian Wells Open, kjent som Den Femte Grand Slam, er i gang – Casper Ruud spiller på lørdag.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv