Foto: TV2 Play.

Skadet Ruud måtte gi seg i Shanghai

av | 3 oktober, 2025 - 17:59 | Casper Ruud, Internasjonalt

Fysiske problem har returnert for nordmannen.

Casper Ruud vs. Zizou Bergs: 1-1 (6-3, 5-7, 1-4 ret.)

Casper Ruud spilte sin første kamp i Shanghai Masters fredag ettermiddag.

Nordmannen vant et begivenhetsfattig første sett 6-3 før belgiske Zizou Bergs (ATP 45) slo tilbake og snappet til seg det andre settet da Ruud skulle serve inn til tie-break.

Noe var tydelig ikke i orden for nordmannen som på stillingen 1-4 i det tredje settet kastet inn håndkleet og dommeren annonserte at Ruud måtte gi seg pga skadeproblemer.

Like etter kampen er det usikkert hva som var problemet. Nordmannen har tidligere i sesongen slitt med kneet.

Zizou Bergs (ATP 45) fra Belgia tok seg videre på bekostning av Casper Ruud i Shanghai. Foto: TV2 Play.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Ruud herjer i Tokyo

Ruud herjer i Tokyo

Men nordmannen må belage seg på en gigantisk utfordring i semifinalen av ATP 500 Japan Open.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Siste innlegg

Arkiv