Ulrikke Eikeri. Foto: Norges Tennisforbund.

Ulrikke Eikeri spiller US Open

av | 3 september, 2021 - 20:33 | Internasjonalt, Ulrikke Eikeri, US Open

Nordstrand-spilleren har kommet inn som alternativ i doubles-drawet og spiller første kamp fredag kveld.

Sammen med franske Elixane Lechemia møter Eikeri russiske Ekaterina Alexandrova (WTA Doubles 122) og Oksana Kalashnikova (WTA Doubles 70) i første runde.

Nordstrand-spilleren har nylig for første gang i karrieren brutt inn i Topp 100 og er nå nummer 98 i verden i doubles. Makker Elixane Lechemia er rangert 104.

Doubles drawet i US Open er med 64 start-par.

Kampen kan sees på Discovery+.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

God start i Madrid

God start i Madrid

Casper Ruud cruiset inn en enkel seier i sin første kamp i Madrid Open.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv