Malene Helgø suste til kvartfinale

av | 13 desember, 2018 - 15:08 | Norsk

Malene Helgø hadde få problemer med å ta seg til kvartfinale i 15.000-dollarsturneringen i Tunisia.

6-1, 6-1 vant den norske 19-åringen torsdag og tok seg videre fra andre runde på en time og 21 minutter i Monastir.

Furuset-spilleren møtte italienske Aurora Zantedeschi i torsdagens kamp. 18-åringen tok seg til hovedturneringen gjennom kvalifiseringen og har aldri tatt et WTA-poeng i single.

Fredag er det duket for kvartfinale. Da venter franske Emma Lene, nummer 807 i verden. Den franske tennisspilleren imponerte ved å slå andreseedede Ilona Georgiana Ghioroaie, nummer 389 i verden, i første runde.

Tidligere i uka tapte for øvrig Melanie Stokke første runde i en 15.000-dollarsturnering i Antalya. 

Relaterte artikler

Julemagasinet er ute

Julemagasinet er ute

Les mer om Casper Ruud, SuperNico, det kommende United Cup + mye mer i den nye utgaven av Magasinet Tennis Norge.

Relaterte artikler

Julemagasinet er ute

Julemagasinet er ute

Les mer om Casper Ruud, SuperNico, det kommende United Cup + mye mer i den nye utgaven av Magasinet Tennis Norge.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv