Ruud møter seedet argentiner i Rio Open

av | 17 februar, 2018 - 22:59 | Casper Ruud

Casper Ruud møter mannen som slo han ut av Australia Open i første runde av Rio Open 2018.

Casper Ruud møter mannen som slo han ut av Australia Open i andre runde av Rio Open 2018.

Det norske stortalentet imponerte stort i ATP 500-turneringen i fjor, hvor han til slutt tapte mot Pablo Carreno Busta i semifinalen. Det gjør at Ruud har 180 poeng å forsvare i turneringen i år. Det er et sterkere startfelt i årets versjon enn fjorårets, og det nordmannen skal få kjenne på det allerede i første runde.

I første runde møter Casper Ruud sin overmann fra Australian Open, Diego Schwartzman (nummer 24 i verden). Argentineren slo Ruud med settsifrene 6-4, 6-2 og 6-3 sist, og er sjetteseedet i årets Rio Open. Ruud fortalte at han ble imponert av argentineren sist de møttes.

– Han er nok av de beste jeg har møtt. Han eller Albert Vinolas-Ramos som jeg møtte i Barcelona. Diego var litt for smart for meg, konkluderte Ruud etter møtet i Australia.

Dersom Ruud får revansjen sin og slår Schwartzman venter enten Jiri Vesely (60) eller Federico Delbonis (70) i andre runde.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Et RuudCruise i Roma

Et RuudCruise i Roma

Casper Ruud slo Jaume Munar i Roma – møter verdens beste tennisspiller på torsdag.

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv