Hellum-Lilleengen videre i Malaysia

av | 12 oktober, 2017 - 17:29 | Norsk

Lukas Hellum-Lilleengen tok seg torsdag videre til kvartfinale i Grade 3-juniorturneringen i Malaysia.

Lukas Hellum-Lilleengen tok seg torsdag videre til kvartfinale i Grade 3-juniorturneringen i Malaysia.

Den norske 16-åringen har for andre uke på rad tatt seg til kvartfinale i en juniorturnering. I forrige uke skjedde det i en Grade 4-turnering.

Onsdag vant Stabekk-spilleren 6-2, 4-6, 6-1 over Yuttana Charoenphon fra Thailand. Torsdag møtte Hellum-Lilleengen sørkoreanske Dong Ju Kim, nummer 416 på juniorrankingen. Det endte med seier 6-3, 6-1.

Herman Høyeraal, som imponerte med seier mot Ki Lung Ng, nummer 229 på juniorrankingen. Torsdag fikk han det for tøft mot niendeseedede Bingyu Yu, nummer 271 i verden. Kineseren vant 6-3, 6-1.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv