Ask takket nei til plass på Davis Cup-laget

av | 6 februar, 2017 - 06:50 | Norsk

Fredrik Ask valgte å takke nei til en plass på det norske Davis Cup-laget i oppgjøret mot Latvia.

Fredrik Ask valgte å takke nei til en plass på det norske Davis Cup-laget i oppgjøret mot Latvia.
Den norske 26-åringen hadde en lang telefonsamtale med lagkaptein Anders Håseth da han ble tilbudt en plass på laget mot Latvia. Nordmannen var foretrukket før Joachim Bjerke på laget.
-Vi hadde en lang samtale sammen, der vi var ærlig. Jeg sa at sjansene for at kom til å spille ville være ganske liten. Da ønsket ikke Fredrik å være med, for han ville ikke bli med som reserve, noe jeg har full forståelse for at han som 26-åring ikke vil. Han har vært med en del ganger før og ville ikke bruke en ny uke på «benken». Det har jeg respekt for, og det er viktig at vi har spillere opp i årene som holder på med tennis, sier Håseth til Tennis-Norge.
Ask uttalte i slutten av 2016 at han satset på å kunne spille double i Davis Cup. Nordmannen kom til to semifinaler og vant en finale i double i tre Futures-turneringer da.
-Jeg har stor tro på Viktor Durasovic og Casper Ruud. De er de beste vi har for øyeblikket, sier Håseth.
Ask, som var rangert topp ti i double på College-nivå i USA og har masse erfaring å spille med partner, vil selv ikke kommentere saken for mye.
-Jeg takket nei. Anders får velge de han mener er best for double. Jeg bruker ikke tiden min på Anders sine beslutninger, sier Ask til Tennis-Norge.

Relaterte artikler

Relaterte artikler

Følg oss på sosiale medier:

Abonner på Tennis Norge magasinet!

Magasinet Tennis Norge gir et dypere innblikk i norsk og internasjonal tennis. Les reportasjer om den nye generasjonen, de etablerte stjernene- og legendene som definerte sporten.

I tillegg inneholder magasinet mye spennende informasjon om aktuelle tennis-tema, samt trening, helse og livsstil.

Arkiv